| Stefii_6358 a întrebat:

Cum pot sa fac spargatu? il fac aproape pana jos.mai trebuie vreo 8 cm pana jos la piciorul drept iar la stangul mai am mult.va rog sa-mi dati niste exercitii.

Răspuns Câştigător
| bb_9337 a răspuns:

Eu am avut nevoie de 8 ani de balet ca sa reusesc, si spagatul si sfoara. in primul rand te-as sfatui sa faci o mica incalzire in fiecare zi si dupa aceea sa incerci sa-l faci, in 4-5 luni eu zic ca poate o sa reusesti. totul depinde de tine si de perseverenta ta.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru inceput, solutia se numeste "profu si ora de educatie fizica"

| Stefii_6358 explică:

La scoala pe noi nu ne invata asa ceva.