| GabiCh93 a întrebat:

Cum pot sa imi dezvolt un vocabular in limba franceza adica sa vorbesc fluent franceza?
hee hee
Vreau sfaturi!
Funda!tongue

2 răspunsuri:
| lolli_4147 a răspuns:

Recent,filmele de pe canalul frantuzesc "Tv5 Mond" sunt insotite de subtitrari. Asta te-ar putea ajuta foarte mult.Citeste cat mai mult in franceza, gaseste pe cineva dispus sa se angajeze in convorbiri in respectiva limba. Daca doresti, lasa-mi un mesaj pe privat pentru. a iti da id-ul.

| melena a răspuns:

Citind cat mai mult in franceza iti poti dezvolta vocabularul foarte mult, asa cum iti doresti tu. incearca sa inveti cate 10 15 cuvinte in fiecare zi dar sa le tii bine minte. Mult succes!