| Florincrap a întrebat:

Cum pot scapa de frica de a ii spune domnului diriginte ceva?
Eu,atunci cand ma duc sa ii spun ceva,le intreb pe fetele de serviciu:"Unde e profu' de sport? (dirigintele)",iar dupa ce imi raspund,ma gandesc "Sa ii spun sau sa nu ii spun?",iar atunci,efectiv,imi este frica. Incerc sa il abordez:"Domnule diriginte,pot sa va spun ceva legat de x,y,z?", dar cu frica in sange. Solutii?
PS:Se pare ca am fobie sociala.

10 răspunsuri:
| valentingb a răspuns:

Dirigintele e si el om, n-ai de ce te speria. Pe langa asta, este dirigintele tau, are grija de tine si de colegii tai, isi pune reputatia pentru voi, face o gramada de lucruri pentru voi fara sa fie platit pentru asta. Inseamna ca e baiat de gasca, n-ai de ce sa te temi. Merge si el la toaleta ca orice alt om, doar ca are o functie mai importanta. Daca nu te-a certat niciodata, te temi degeaba. Vorbeste cu el mai des si iti trece.

| Florincrap explică (pentru valentingb):

Normal ca nu ma cearta, sunt considerat tocilarul clasei.
Doar imi zice uneori:"Stiu ca la celelalte materii esti mai bun, dar hai si la sport!".(sportul e materia pe care o preda el) Atat!

| valentingb a răspuns (pentru Florincrap):

Asa, deci chiar e baiat de treaba. Profa mea de sport folosea un par pe post de masura. La saritura la groapa cu nisip, tinea parul ala in mana, si trebuia sa sarim peste par. Care nu sarea, primea un par peste picioare, asa, din zbor. Si pe bune acum, esti bun la alte materii, dar si sportul e bun. Asculta sfatul unui fost tocilar!winking

| tesss a răspuns:

Trebuie sa te gansesti ca si cum ar fi tatal tau ptc v-au spus ca cei de la sk ca diriginta e la fel ca mama sau ca e cea mai buna prietena a ta sau prieten nu iti face nimeni nimic daca ii spui

| Florincrap explică (pentru tesss):

Mda...buna gluma. Nu confund pe nimeni cu nimeni.

| tesss a răspuns (pentru Florincrap):

Ce?! NU am facut nici o gluma nu stiam m-ai exact daca e fata sau baiat

| Valentin_Dolsheb_1998 a răspuns:

Vi mai indraznet...

| AlexandraAlexa12345 a răspuns:

Buna! fa-ti un pic de curaj si dup o sa ii spui ce ai tu de spus. Probabil ca este mai dur cu voi si de aia ai frica sau rusine. pa te pup

| Florincrap explică (pentru AlexandraAlexa12345):

Dur? Nu e, dar cand ma gandesc ca e profesor de sport...

| MagAdelinaElena a răspuns:

Nu trebuie sa iti fie frica, si el este om a si tine si trebuie sa comunicati asa ca fa-ti curaj si spune-i ce ai spus! Bafta