| Florennce a întrebat:

Cum reusiti sa va concentrati ca sa invatati?

Sunt a IX a. si ma simt obosita si supraincarcata. De multe ori incerc sa invat dar nu-mi prea ramane nimic in minte. Sunt si la profil de mate-info. Probabil inca nu mi-am intrat in ritm. Totusi, cateva sfaturi?

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună! Te rog, încearcă să urmezi acest ghid http://www.lecturirecenzate.ro/2012/08/03/teste-examene-1-motivatia/

| andreea49 a răspuns:

Si eu sunt tot la mate-info, dar in clasa a X-a. Eu incep orele dupa-amiaza uneori de la 12.30, uneori de la 13.30...si de obicei ma trezesc la 8 sa invat... Dipinde si cum esti obisnuit/-a sa inveti (dimineata sau seara).

| Cristy267 a răspuns:

Eu iti recomand sa dormi putin dupa ce vii de la scoala si abia dupa asta incearca sa te concentrezi pe ceea ce ai de invatat.

| Florennce explică (pentru Cristy267):

Am ore dupa-amiaza. Si problema e ca seara sunt foarte obosita, iar dimineata nu prea am mult timp deoarece plec cam cu 1 ora inainte de inceputul orelor. Deci. mi-e mai greu sa ma mobilizez.