| AvalohAlyn a întrebat:

Cum sa imi aleg facultatea?(ceva umanist vreau)?
Sunt nehotarat,dezorientat, indecis.
De ce sa tin cont?
Voi cum v-ati hotarat?
Ce facultate umanista sa aleg?

Răspuns Câştigător
| Anonimuserr a răspuns:

Este pe bază de dosar, vezi mai multe informaţii aici http://www.fspub.unibuc.ro/admitere/licenta aici ai tote informaţiile, poate părea stufos dar găseşti tot ce îţi trebuie.

7 răspunsuri:
| Anonimuserr a răspuns:

Ştiinţe Politice recomand cu căldură, se aprofundează foarte multe materii şi noţiuni care te vor ajuta şi în viaţă să ai o altă perspectivă asupra vieţii şi să gândeşti raţional pe lângă alte facultă. Sau poţi alege, istorie, relaţii internaţionale. Cred că sunt cele mai elocvente.

| AvalohAlyn explică (pentru Anonimuserr):

De ce? Cum e admiterea acolo?

| Anonimuserr a răspuns (pentru AvalohAlyn):

Care acolo? Depinde la ce Universitate vrei, dacă vrei la buget la cu taxă la privat? La privat admiterea se face pe bază de dosar şi media la bacalaureat, la fel şi la stat şi se susţine examen.

| AvalohAlyn explică (pentru Anonimuserr):

Pai la stat la taxa cum e admiterea? Dar la buget? In general asa..se da admitere sau e pe baza de dosar?

| Anonimuserr a răspuns (pentru AvalohAlyn):

Oricum trebuie să ai în vedere unele aspecte, te duci cu dosarul cu acte şi adeverinţă medicală şi diploma de bac în original la secretariat şi în funcţie de medie vei fi admis şi de locurile bugetate, şi la taxă scrie pe site cum se procedează, 3000 RON este taxa anuală. Mai este de stat si SNSPA adică (Şcoala Naţională de Studii Politice şi Administrative) au la fel locuri bugetate şi cu taxă. La privat se intră mai uşor dar să nu îţi închipui că materiile sunt mai uşoare sunt la fel şi profesori severi sunt şi acolo şi examinări dificile. Dar de intrat intri. Iar la privat taxele sunt 1600 RON pe an, cam aşa erau acum câţiva ani.

| AvalohAlyn explică (pentru Anonimuserr):

Asta la Bucuresti nu...eu as vrea ceva in Galati daca se poate.happy Nu cred ca ma voi duce in Bucuresti pentru a studia la universitate.cel putin deocamdata..In alte orase nu ai idee cum e?

Oricum, ma mai gandesc, sunt indecis in privinta facultatii...merci de raspuns.M-a ajutat.

| Anonimuserr a răspuns (pentru AvalohAlyn):

Http://www.drept.ugal.ro/facelift/index.php?pag=oferta

http://www.univ-danubius.ro/studii-licenta/programe-licenta.html

La Bucureşti poţi sta la camin sau în gazdă sau la rude. Există multe posibilităţi. Cu plăcere! La toate e cam la fel cum e şi la Bucureşti admitere pe bază de dosare...

| Anonimuserr a răspuns (pentru AvalohAlyn):

Este pe bază de dosar, vezi mai multe informaţii aici http://www.fspub.unibuc.ro/admitere/licenta aici ai tote informaţiile, poate părea stufos dar găseşti tot ce îţi trebuie.