| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa ma comport ca un baiat? Multi zic cam gesturi de fata si ca am comportament de fata.

26 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Cand esti asa nu prea ai sanse sa te schimbi doar pari maxim de fortat

| RAY a răspuns:

Poate esti o fata intr-un corp de baiat,nu ai ce face, asta e, nu te poti pacali singur, ar fi tratamente care te pot face barbat, culturism care creste hormonul masculin plus un sport care include ceva masculin, sa stii ca fiecare baiat e diferit, asa ca nu poti spune exact cum trebuie sa te comporti ca baiat

| Violleta2022 a răspuns:

Da-ne niste exemple ca sa putem sa ne dam seama.

| UnulSimplu312 a răspuns (pentru Violleta2022):

Nu stiu cum ar fi: tin picior peste picior am vocea subtire

| PumpkinDoll a răspuns (pentru UnulSimplu312):

Ignora-i in poola ta

| HugeHulk a răspuns (pentru UnulSimplu312):

Nu mai sta ca o femeie? Stai si tu normal, picioarele cracanate, nu tot adunat si speriat. Fii sigur pe tine, stai drept cand mergi, arata ca esti increzator, fii hotarat cand vorbesti cu cineva si apuca-te de sala ca sa poti sa impui si fizic vorbind.

| AlexDarius3 a răspuns (pentru HugeHulk):

Cam asa ceva am zis si eu, dar mai pe lung si mai pe stilul smecherasului de Bucuresti.

| HugeHulk a răspuns (pentru AlexDarius3):

Da, il inveti sa fie un mitic de Bucuresti, semi-cocalar. Nu trebuie sa vorbeasca cu boss si fratelo, a fi masculin nu inseamna asta.

| AlexDarius3 a răspuns (pentru HugeHulk):

Cam adevarat, dar daca asa sunt majoritatea oamenilor din tarisoara asta trebuie sa se adapteze.

| AlexDarius3 a răspuns (pentru HugeHulk):

Eu am incercat asta si vad ca merge.

| AlexDarius3 a răspuns (pentru HugeHulk):

Pana la urma nu sunt parintele lui.

| HugeHulk a răspuns (pentru AlexDarius3):

Pe mine ma enerveaza atitudinea aia

| AlexDarius3 a răspuns (pentru HugeHulk):

Si pe mine putin, dar in viata mai trebuie sa faci si sacrificii.

| HugeHulk a răspuns (pentru AlexDarius3):

Daca nu vorbesti cu fratelo si cocalarisme se ia lumea de tine sau ce? Eu nu vorbesc asa si nici dracu nu are treaba cu mine

| AlexDarius3 a răspuns (pentru HugeHulk):

Nu, de aia am scris ca e optionala. Si oricum ma refeream sa vorbeasca asa cu prietenii lui apropiati.

| HugeHulk a răspuns (pentru AlexDarius3):

Mai bine renunta la aia si face restul si baga sala

| AlexDarius3 a răspuns (pentru HugeHulk):

Sincer ma gandeam si eu sa nu o scriu.

| Violleta2022 a răspuns:

Gesturile si comportamnetul nu se refera la voce!
Deci, nu vocea este devina, ci comportamentul tau
Statul picior peste picior este prezent la ambele sexe, d eic, neconcludent.
Adu-ti aminte cand ti s-a spus asta, ce faceai?
Ori intreba-i pe ei, ce anume din comportamentul tau, ii determina pe ei sa te considere fata.

| Clorox a răspuns:

It might get better, might...

| Dalmore a răspuns:

Am un prieten ca tine, e simpatic asa cum e, si lui i se zicea ca e fetita, i se zicea Lolita chiar, are 23 de ani si e la fel. Eu nu cred ca poti sa te schimbi, daca astea sunt gesturile tale naturale, asta esti, nu trebuie sa-i bagi pe altii in seama. Fii tu, cum iti este tie confortabil.

| alex15ccc a răspuns:

Poate chiar esti gay, incerca sa-ti dai seama daca te atrag barbatii mai mult dcat femeile.

| Doja a răspuns:

Alexutzu a zis bine o parte din ele, dar nu trebuie sa fii cocalar ca sa te comporti ca un baiat.

In principiu sala e f importanta pentru ca iti creste testosteronul, si ai nevoie de el ca de aer.

Du-te si la un sport de contact (boxul e cel mai util) pentru ca te tine intre baieti/barbati si te invata cum sa te aperi/feresti.

Artele martiale chinezesti/japoneze te invata disciplina si perseverenta.

Fa-ti un plan in viata si tine-te de el. Gandeste-te unde vrei sa fii peste 5 ani, scrie pe o foaie de hartie cum sa ajungi acolo pas cu pas... eventual detaliat la zi.

Si nu in ultimul rand citeste si intelege astea 2 poezii:

https://www.youtube.com/watch?v=z-vDDdmJWkY
If - Rudyard Kipling

https://www.youtube.com/watch?v=sXgsGi6F10c
The Man in the Glass - Dale Wimbrow

| AlexDarius3 a răspuns:

Cumetrasule, sunt o groaza de chestii pe care trebuie sa le faci inca de mic, dar nu conteaza asta. Uite o lista scurta pe care orice fatalau o poate urma pana la capat, stiu ca pare greu dar crede-ma o sa te obisnuiesti:
1. Esti destul de moale sau esti mai gras de fel? Da-i drumul la sala, baga niste haltere, dai drumul pe banda de alergare si vei arata ca un barosan. Baga si un tatuaj smecher steker daca tot ai ajuns aici.
2. Fii dur. Oricarui baiat care a copilarit pe santiere, pe strada, la tara, pe maidan, chair si pe suburbi si nu a copilarit in casa ca si pustii din ziua de azi stie ca daca nu esti dur, daca nu esti smardoi, si daca nu ripostezi daca cineva se i-a de tine ajungi sa rada lumea si e cam adevarat ca poti fi penibil in unele cazuri.
3. (Optional) Vorbeste ca un smeceras de Bucuresti, daca esti la oras sau chiar la Bucuresti sau ai vocea subtire e cu atat mai bine, practic esti facut sa vorbesti asa daca ai inteplinit macar una din cerintele de mai sus, poti sa incerci replici precum "cumetre", "panarama", "fratelo", poti sa te juri si pe familia dusmanului daca vrei, dar ai grija sa nu exagerezi.
4 care trebuia de fapt sa fie 1, si 1 sa fie 2. Mergi si tu ca un smecer, nu merge icordat fiindca s-ar putea sa iti iei bataie de la cineva mai smardoi ca tine, dar pune mana la spate ca un mafiot, sau ma rog, gasesti tu ceva.
5. Lasa sensibilitatea de oparte, esti smecheras de Bucuresti sau ce? Daca te injura unul sau chiar una (pana la urma in fata unui smecheras de Bucuresti toti sunt niste fraieri) ameninta si riposteaza, e auto-aparare pana la urma.