| anonim_4396 a întrebat:

Cum se comenteaza o opera in versuri si in versuri?

[DAU FUNDA]

4 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

Deci, tu sabinuța dragă, vrei să ți se facă un comentariu al unei lucrări literare în versuri, și cel ce o face să o facă în versuri, nu, dacă am înțeles eu bine?
Va fi cumva, vreunul dintre noi, mai priceput ca Eminescu pentru a face comentariul în versuri al SCRISORII A III -a?
Nu știu cum altfel ți s-ar putea răspunde la această dorință a ta?

| SimonaCristina a răspuns:

Intreaba-ti profesoara de romana...

| Gdeni a răspuns:

+9poate se refera la opera scrisa a vreunui autor. fi mai explicita te rog

| onutzascumpykka a răspuns:

Draga mea opera nu se poate comenta ea se canta nu se povesteste :*