| Allrc24 a întrebat:

Cum se face admiterea la facultatea de automaticva si calculatoare, univ politehnica buc? si nu numai aici, in general la facultate? media din liceu, media bac, examen la facultate? multumesc

Răspuns Câştigător
| ozulll a răspuns:

Eu am terminat poli la iasi si ultima medie la buget a fost 8.00. dar poti trece de la taxa la buget dupa primul semestru. si daca intri la buget acolo ramai. asa e la iasi

4 răspunsuri:
| ozulll a răspuns:

Depinde de fiecare facultate in parte. nu stiu la poli in buc, dar sunt facultati la poli unde dai examen la matematica si fizica, sunt altele la care intri pe dosar(50% media pe ani + 50% media de la bac)

| Allrc24 explică (pentru ozulll):

Si pentru a face facultatea la stat, adica din banii statului cam care trebuie sa fie media( liceu+bac). peste 8, 50 peste9, peste 9, 50?

| Allrc24 explică (pentru ozulll):

Ok multumesc frumos. o zi buna in continuarehappy

| ozulll a răspuns (pentru Allrc24):

Eu am terminat poli la iasi si ultima medie la buget a fost 8.00. dar poti trece de la taxa la buget dupa primul semestru. si daca intri la buget acolo ramai. asa e la iasi

| rmd90 a răspuns:

Pentru admiterea la UPB este bine sa cumperi culegerile. Le poti cumpara de aici: www.culegeriadmitere.ro