| Mariposa97 a întrebat:

Cum se realizeaza un monolog? Nu stiu...nu am mai facut asa ceva pana acum! Va rog ajutati-ma!

Răspuns Câştigător
| CryChristiAN a răspuns:

Mologul reprezinta un mod de expunere care consta in vorbirea unui personaj( sau a naratorului) cu el insusi.De exemplu, ''Mi-aduc aminte ce copil tanar eram...'' povesteste Ion Creanga despre copilaria sa. Ei, asta este monologul

Exista de-asemenea 2 tipuri de monolog, dar se invata la liceu astea:
-interior
-exterior.

2 răspunsuri:
| BlackNinja a răspuns:

Un monolog=o discutie cu tine insuti.Un monolog, de obicei, contine o discutie cu tine insuti despre rezolvarea unei framantari(probleme).