| NemNUZ a întrebat:

Cum trebuie sa fac cand imi spune : comenteaza in cateva randuri urmatoarea secventa din textul dat?

Răspuns Câştigător
| Synk713333 a răspuns:

In secventa data din textul dat este vorba despre... ( daca sunt figuri de stil le scrii ) daca prezinta pe cineva spui ca este vorba despre portretul lui x care este infatisat in mod... cu trasaturi. Acum depinde si care este fragmentul. Sper ca te-am ajutat big grin

3 răspunsuri:
| ReViNeMaScAtii a răspuns:

Sa iti spui parerea/punctul de vedere despre text

| MishelleArt a răspuns:

Trebuie sa iti spui in maxim 10 randuri (de obicei) parerea si ce ai inteles tu ca incearca sa spuna autorul prin randuri date.

| Ovideluu a răspuns:

Spui ce ai inteles, dar foarte scurt...Cateva cuvintebig grin