| MrAngelus a întrebat:

Cum treci de faza pe scoala la Olimpiada de engleza? Trebuie sa treci un prag de puncte sau sa intri intr-un top?

5 răspunsuri:
| yoonny a răspuns:

Eu sunt clasa a 8a si am dat olimpiada la engleza si trebuia sa iau 90 de puncte din 100 ca sa ma calific mai departe, la faza localabig grin

fundalove struck

| ClaraLove a răspuns:

Trebuie sa iei 120 de puncte si sa-mi raspunzi la intrebarea urmatoare pentru mai multe detalii.

| Lea09 a răspuns:

Am fost si eu la o Olimpiada mai de mult in clasa 6-7 cred, si trebuia sa fac minim 90 puncte sau 70, ma rog...si trebuia sa ma aflu si printre primii

| ClaraLove a răspuns (pentru Lea09):

Eu stiu ca punctajul maxim e de 120 de puncte iar daca ai lu-at peste 100 de puncte te lupti pentru locul 1, 2 sau 3 pe judet.

| FqTheSystem a răspuns:

La faza pe scoala conteaza ce nota iei.