| stronglegends1988 a întrebat:

Daca ajungi la scoala profesionala poti sa dai la facultate? Exista vreo metoda,de exemplu o facultate de inginerie electrica sau ceva de genu,nu stiu dar se poate da la facultate? Orice facultate? Astept un raspuns adica sa stiu ce pot sa fac,am nevoie de ceva, trebuie sa mai merg undeva?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pentru a candida la o facultate este obligatoriu sa termini liceul cu diploma de bacalaureat, asa ca dupa scoala profesionala trebuie sa urmezi liceul (cl.XI - XIII) la seral sau frecventa redusa.

| stronglegends1988 explică (pentru Ioandelasal):

Deci se poate sa intrii doar daca faci seral, deci e adevarata chestia asta. Ca sa intrii la seral ce iti trebuie?

| Ioandelasal a răspuns (pentru stronglegends1988):

Da, se poate. Iti trebuie doar diploma de la gimnaziu, cea de la scoala profesionala, cartea de identitate si sa te inscrii la un liceu care are seral sau frecventa redusa.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu se poate. Doar daca urmezi un liceu.