| Iulia_9142 a întrebat:

Daca am scris la evaluare la romana la direct-adverb de mov.atribut adverbial imi puncteaza ceva?crying

Răspuns Câştigător
| Emma_5696 a răspuns:

Nu cred ca o sa iti ouncteze ceva ...era atribut adjectiva.sad. dar daca le'ai facut pe restul' bine primest 4 punctebatting eyelashes

sper sa fie bine chestia aia cu meteoritii ( 65000 tone )

7 răspunsuri:
| Lala20 a răspuns:

Din pacate nu.era adjectiv propriu-zis (eu am scris- provenit din adverb) si functia de atribut adectival.

| Veverita a răspuns:

Nu puncteaza

| Emma_5696 a răspuns:

M'am uitat la barem si nu cred ca o sa puncteze... dar primim 4 puncte la exercitiu' ala...

e bine decat nimicbatting eyelashes

sa'mi spui si mie ce nota ai luat >big grin

| preadulce a răspuns:

Este gresit! nu poate sa puncteze!

| anss23 a răspuns:

Eu nici nu am mai scris ce fel de atribut era.

| Iulia_9142 explică:

ANa100 : si eu sper sa puncteze ceva la meteoritii aia angrycrying