| Sasukesmecherul a întrebat:

Daca atunci cand am completat fisele de inscriere, am pus primul, liceul la care vreau sa ajung si nu intru la acela, imi scad sansele de intrare la al doilea liceu pe care l-am pus? Au prioritate cei care au pus acel liceul primul nu?

6 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Opțiunile ar trebui să fie realiste altfel e cum spui: "scad sansele de intrare la al doilea liceu" - adică alții l-au pus pe prima poziție și au ocupat deja locurile respective

| Sasukesmecherul explică (pentru sierra1):

Deci ar trebui sa pun primul liceul la care sigur stiu ca intru, nu?

| sierra1 a răspuns (pentru Sasukesmecherul):

Vezi că știi?

| Sasukesmecherul explică (pentru sierra1):

Mersi

| Catrice a răspuns:

Poate te trezești neintrat ca nu ai fost admis niciunde și ai avut prea puține opțiunihee hee

| CassiusAlexander a răspuns:

Tu trebuie să pui liceele în ordinea în care VREI să intri. Nu în ordinea în care crezi că intri. Chiar dacă asta înseamnă să fii cam ambițios. Adică primele 4-5 să fie liceele foarte bune. Nu pune din prima un liceu de nota 6. Da, sigur o să intri, dar poate puteai intra la ceva mai bun. Nu pierzi nimic dacă pui niște licee la care ai șanse mici să intri, dar dacă nu le pui e posibil să pierzi ceva.