| AvalohAlyn a întrebat:

Dacă doresc sa studiez si sa imi dedic viata studierii misterelor bolilor cronice ale creierului și psihicului uman cartile Vindecarea Creierului și Protocoale de vindecare pentru creier de AnThony William Mediu Medical sunt bune /potrivite pentru ce vreau eu sa fac? Ma uit la recenzii și toate sunt bune peste tot aproape, am văzut ca sunt și pe lista revistei New York Times deci cartile sunt foarte bine cotate cred.Ma gândeam sa încep cu ele în studierea creierului sau mai bine spus aflarea și familiarizarea cu domeniul bolilor creierului,Neurologie,medicina alternativa cerebrala,naturopatia in teorie si practica pentru boli cerebrale, tratamente holistice și medicina holistica pentru creier etc.
E o idee buna sa încep cu aceste 2 cărți?

Răspuns Câştigător
| bookofknowledge a răspuns:

Acele 2 carti, deoarece au ca autor un scammer, care nu stie medicina, o sa zic din start, nu!
Daca vrei sa studiezi ceva, incepe cu: Sanatatea creierului pe intelesul tuturor (de Alexandru Ciurea).

| AvalohAlyn explică (pentru bookofknowledge):

Da,o sa studiez mai întâi medicina Medium. ului Medical AnThony William.Pentru ca la mulți chiar a dat rezultate și ma atrage stilul lui.Il apreciez pe acest om mult și cred ca primește informații de la Dumnezeu care nu au fost descoperite încă de știință, de exemplu el a spus cu mult timp înainte ca scleroza multipla e cauzata de virusul Epstein Barr și apoi după câțiva ani a apărut pe toate canalele de știri cum ca oamenii de știință au descoperit ca scleroza multipla e cel mai posibil cauzata de virusul Epstein Barr, deci AnTony a avut dreptate pana la urma și are dreptate in multe cazuri de fapt în toate cazurile ce le prezintă în carti pentru toate bolile cronice însă știință o sa descopere peste careva zeci de ani aceste cauze ale bolilor cronice pe care le dezvăluie el în carti cum a descoperit și adevărată cauza a sclerozei multiple care pana acum rămânea un mister.Meducuna alopata nu știe cauzele reale și nici cum sa gestioneze bolile cronice, asta e adevărul.Merge pe piste false.Ei am toate cărțile Mediu Medical și explica toate astea în ele.Eu cred ca faptul ca el isi ia informatiile de la Dumnezeu prin channeling reprezinta o sursa mai mare de încredere, medicina alopata nu a vindecat nicio boala cronica, în psihiatrie de exemplu e prăpăd, pastilele lor nu vindeca nimic si fac mai mult rău decât bine în unele cazuri.Psihiatria e o ruleta ruseasca care merge la ghici, învârte niște medicamente si tot le schimba pana găsește ceva mai potrivit care alina cât de cât dar nu vindeca sau ameliorează semnificativ nimic, știu ce zic ca de 14 ani ma chinui cu tulburarea obsesiv compuldiva, depresie, anxietate si am luat zeci de tipuri de medicamente și acum tot asa ma chinui cu aceste stări deci eu cred ca speranta mea e la AnTony William în cărțile Vindecarea creierului și Protocoale pentru vindecarea creierului, eu sper din suflet ca îmi va alina, ameliora și poate chiar vindeca simptomele. Speranta vine de la Dumnezeu, de la Iisus Hristos, de la Mediu Medical nu vine de la medicina alopata care în cazul psihiatrie chiar a eșuat în a vindeca și ameliora considerabil ceva și nu o spun numai eu, exista forumuri de profil în care oamenii se plâng ca psihiatria și psihotropele nu i-a ajutat cu nimic ci mai rău le-a făcut sau s-au ales cu dependenta asa cum m-am ales eu de benzodiazepina lorazepam deci lasa-ma te rog fără supărare cu medicina alopata ca își arata limitele în multe cazuri iar sistemul medical e la pământ în Romania.Astfel e normal sa îți pui speranța în Dumbezeu, biserica, Iisus Hristos, Mediu Medical, medicina alternativa etc
Se pare va viitorul medicinii îl reprezinta medicina holistica.Omul trebuie privit terapeutic ca un întreg,(trup,minte, spirit) si apoi asa va fi bine și va avansa medicina si va avea mai mult succes.In fine,eu sper sa fie bine, Dumnezeu e Marele Medic și îmi pun toate speranta în El(In Iisus Hristos)
Multa sănătate și numai bine!

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| bookofknowledge a răspuns:

Https://www.youtube.com/watch?v=Xrn9adhmFlI
doar un exemplu in care profesorii l au contrazis
Pe deasupra uitate la Dr Mike, a facut un video pe Youtube cred ca si pe tiktok, in care a reactionat la unele persoane care spuneau ca plantele ajuta in boli:
https://www.youtube.com/watch?v=psIy1OPGoRk
da la 5:57,
https://www.youtube.com/watch?v=1l77HA1ta-k
la 3:14, ca sa nu crezi ca eu vorbesc prostii iti dau cati doctori vrei care spun ca plantele nu vindeca.
Nu vindeca cancer, nu vindeca prostata, nimic, poti doar sa elimini sansele de aparitie, sau in cel mai bun caz, daca e o boala cauzata de obezitate, poti sa ii scazi simptomele, incat sa creada ca nu are diabet.

| bookofknowledge a răspuns:

Poti sa i scazi glicemia prin slabit, dar tot are diabet,
https://www.webmd.com/diabetes/can-you-reverse-type-2-diabetes
Diabetul nu inseamna glicemie mare, inseamna afectare metabolica, pancreasul a suferit deoarece a trebuit sa traga sa produca insulina in exces, asta afecteaza productia de insulina, ceea ce face pancreasul sa produca aceeas cant de insulina(ca atunci cand a inceput diabetul)(dar mai putine celule), si mai putine celule pentru a produce aceeasi cant de insulina, si tot asa.
Slabind nu fortezi asa de tare pancreasul, deoarece nu e nevoie de o cantite asa de mare de insulina pentru a baga in celule.