| anonim_4396 a întrebat:

Daca fac un an de postliceala si apoi doresc sa ma transfer la facultate, desigur aceeasi specializare, se poate? Se da vreun examen de echivalare? Nu am dat direct la facultate din motive personale, asa ca m-am inscris la o postliceala.

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu se poate, va trebui sa dai examen de admitere si sa intri in anul I. Cursurile la postliceala si facultate nu sunt de acelasi nivel. Numai bine!

| DimLight a răspuns:

Poti echivala unele materii daca au cursurile aceeasi structura(daca acopera aceleasi lucruri ca cele de la facultate) altfel nu poti echivala ani intregi..ci doar cum am zis unele cursuri.