| anonim_4396 a întrebat:

Daca ma mut de pe Mate-info pe Filologie in a 11-a trebuie sa dau vreo diferenta la ceva? Latina am inteles ca nu se mai face

Răspuns Câştigător
| KristianLarracuente a răspuns:

Salut! Dacă dorești să te transferi la filiera teoretică, profil uman specializarea filologie va trebui să susții un examen de diferență la limba latină, care se studiază în continuare în ciclul superior al liceului, la această specializare.

| Bianncax a răspuns (pentru KristianLarracuente):

Multumesc! Am aflat mai devreme, nu stiu de ce eram convinsa ca nu se mai face laughing.

5 răspunsuri:
| CassiusAlexander a răspuns:

Ba se face laughing

| userjune90 a răspuns:

Salut!happy
Din câte știam, da, oricând schimbi profilul, mai ales de la real-uman, sau invers, însă nu sunt grele, nu ai de ce să te sperii, nu mai știu exact la ce se dau, dar română, parcă, engleză, ceva de genul, poți întreba la secretariat, sigur îți vor răspunde.
Sper să treci peste diferențe și succes marehappy

| RahuPaulRoman29 a răspuns:

E bine.Nu mai dau bacul la matematica ci îl dau la Română, Istorie și Latină.