| miki46 a întrebat:

Daca nu ai dat atestatul, se mai poate da dupa liceu?

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Ai luat bac-ul?

| WhiteLife a răspuns:

Nu cred, dar oricum nu e recunosct de profii de la facultate si nu faci mare lucru cu el. Dar ca sa fii sigur, suna dimineata la secretariatul scolii si intreaba.

| zilog a răspuns:

Ai cam incurcat-o
mergi acolo unde ai facut liceul milogestete de directorii respectivi
si pana la urma daca gasesti pe cineva cu inima mare
daca ii indupleci sa te primesca
daca ai fost elev bun si nu ti-ai batut joc de profesori
daca esti si tu recunoscator si baiat finut macar acum si atent
poate te primeste sa il dai dar invata si tu sa il iei cu nota 10
ca sa le mai treasca si lor o inima sa fie si ei multumiti ca te-au primit si au foacut o exceptie special pentru tine
nu cred ca scrie undeva ca sa nu te mai primesca daca nu l-ai luat sau nu l-ai dat cred ca pana la 23 ani merge
depinde peste cine dai!
in ce domeniu era acel atestat!?
ca exista firme care fac cursuri pe diferite domenii si tu daca ai facut deja liceu de electronica poti sa dai 700 lei la o firma de provincie no-name no-brend să mergi să te treca in hartii ca faci scoala la ei si mai mergi si tu din cand in cand pe acolo si pana la urma mergi si la examen daca tu ai facut liceul in domeniul respectiv insemna ca esti cel mai bun ar trebui sa il iei din prima cu 10 daca nu cumva i-a fost o lepra care nu a invatat niciodata nimic si si-a batjocorit profesorii.
dar daca ai fost baiat cuminte pe mine m-ar primi si acum
chiar m-am intalnit cu profesori de ai mei si mi-au spus ca mai au 3 ani si ies la penesie si daca as vrea sa merg sa predau electronica fizica