| anonim_4396 a întrebat:

Daca nu validezi cardul in autobuz si ai abonament, controlorul poate vedea ca nu ai scanat, chiar daca ai abonament?

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Da. Si poti avea probleme. Este ca si cum ai bilet dar nu il compostezi.

| RAY a răspuns:

La noi în Timișoara scrie ca e OBLIGATORIU validarea abonamentului iar controlul dacă vede asta la aparat ca nu e validat te poate amenda sau te face de rușine în fata tuturor, câteodată nu merg nici acele aparate, deși validează ca nu e greu

| danutzu96 a răspuns:

Nu trebuie validat abonamentul, se verifica doar valabilitatea.

| darrio2007 a răspuns (pentru danutzu96):

S-o crezi tu.

| danutzu96 a răspuns (pentru darrio2007):

EU am circulat cu stb-up 4 ani cat am cat am fost student si nu validam niciodata abonamentul, iar controlorii verificau valabilitatea. Stii tu cumva altceva?

| Irinelp a răspuns:

Ca il validezi sau nu din moment ce este inca valabil nu este nici o problema, pentru ca tu l-ai platit si este valabil până la o numita data si poti sa il folosesti decate ori vrei pe zi pana se expira, biletul trebuie validat caci dacă nu e ca si cum nu ai avea bilet.