| MamaligaCuCarnatzy a întrebat:

Daca raman "repenta" la ASE in anul 2, repet anul 2 sau reincep din anul 1?
Salut TPU! Momentan sunt anul 2 semestrul 1 la ASE si am 3 restante din anul 1. Ma gandesc ca este posibil sa mai iau si din acest motiv a inceput sa imi fie frica sa ca nu o sa trec anul 2. Din cate am inteles, daca nu imi iese nr-ul de credite voi fi exmatriculata cu drept de reinmatriculare. Presupunand ca Doamne fereste se intampla asta, IN CE AN MA VOI REINMATRICULA; ANUL 2 (UNDE AM RAMAS) SAU TREBUIE SA REINCEP DIN ANUL 1, DAND DIN NOU ADMITEREA, ETC?
Daca va trebui sa repet anul 2, automat platind taxa, ma descurc eu cumva (nu o sa-mi pice bine dar aia e). Dar in cazul in care ma pun sa reicep din anul 1 atunci chiar este o mare problema.
Va rog frumos sa ma ajutati, chiar nu stiu cum functioneaza lucrurile astea.

MULTUMESC ANTICIPAT!

Răspuns Câştigător
| Furnicuta000 a răspuns:

Daca nu aduni nr de credite necesar inseamna ca nu promovezi in an superior, practic ramai in anul in care esti (anul 2) pana aduni nr de credite necesar. Iar asta nu se numeste neaparat ca repeti anul pentru ca practic nu il repeti, ci ca esti in an suplimentar pana reusesti sa treci examenele respective. In anul suplimentar (care se va numi tot anul 2) te duci doar la materiile la care ai restanta, nu la celelalte la care ai trecut. In niciun caz nu iei facultatea de la capat

| MamaligaCuCarnatzy explică (pentru Furnicuta000):

In regula, multumesc mult de tot pentru raspuns!

1 răspuns: