| niculescu16081994 a întrebat:

Daca renunt la facultate am terminat primul semestru si vreau sa renunt la ea ca sa ma inscriu la alta in toamna trebuie sa platesc primul an

9 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

Ehe, iată că te-am descoperit! Deja ești ( sau vrei să nu mai fii) student.
La jurnalism nu ajungi nici dacă vii cu dispensă de la Primul Ministru.

| Kriss96 a răspuns:

Asta e intrebare, confirmare, destainuire sau ce?
Cum ai ajuns la facultate cu scrisul asta fara semne de punctuatie?

| niculescu16081994 explică (pentru Kriss96):

Imi poti raspunde la intrebare sunt la facultatea ETTI din Iasi si vreau sa ma inscriu la alta in toamna, trebuie sa platesc primul an la cealalta facultate?

| Kriss96 a răspuns (pentru niculescu16081994):

Pai de ce sa nu-l platesti? Crezi ca pe ei ii intereseaza ca tu ai facut primul an la alta facultate? Ei isi vor banii. Tot cu anul intai o sa incepi.

| niculescu16081994 explică (pentru Kriss96):

Eu am facut doar primul semestru

| Kriss96 a răspuns (pentru niculescu16081994):

Si ce importanta are? Cu atat mai mult. Fiecare facultate cere o suma. Suma aia tu o platesti indiferent ca ai facut deja un semestru sau 3 ani la alta facultate.
De ce crezi tu ca ar trebui sa nu mai platesti?

| niculescu16081994 explică (pentru Kriss96):

Deci daca renunt la facultatea asta ma pot inscrie la alta si chiar daca intru la buget tot trebuie sa platesc primul an

| Yamaha123 a răspuns:

Da

| Roxs a răspuns:

Da trebuie din cauza ca contractul se plateste pe un an dar nu pe semestru(din cite stiu eu)