| anonim_4396 a întrebat:

Daca voi avea o corigenta semestrul acesta, ce se va intampla? Cum va trebui sa procedez? N-am mai ramas pana acum. Doresc explicatii.

Răspuns Câştigător
| catalin188 a răspuns:

Daca ramai corigent pe un semestru nu are nimic daca ii al 2 semestru ii scoti media generala 5
ex
daca acum ai 4 in al doile semestru trebuie sa iei =>6
daca ai 3 trebuie sa iei 7

| INTREBATORUL123456768 a răspuns (pentru catalin188):

Si daca pe primul ai 6 si pe al doilea 4?

10 răspunsuri:
| Tlbi a răspuns:

Nu ai voie sa ramai primul'semestru, asta inseamna REPETENTA!
daca iti iese media 4, adio. repeti anul SIGUR 100%...
eu zic sa nu mai mergi semestrul 2, mergi degeaba. bafta in repetarea anului scolar.

| Florin_Paul_1996_YD98 a răspuns (pentru Tlbi):

Da da! Nu il mai mintii! Eu am ramas si pe primul si pe al doilea! Am dat un test in toamna din semstrul 1 si al 2 toate lectile! Si daca iei 5 ai trecut daca nu aia e repeti! Dar iti spun testul de corigenta nu e greu pentru ca profesorul v-a fii bland cu tinewinking!

| TibiGeGe a răspuns (pentru Florin_Paul_1996_YD98):

Profesoru ti-a spus din ce lectii dai? sau tot? s-ar putea sa raman si eu (99.9%)

| elmo2011 a răspuns:

Daca ramai pe primul semestru trebuie sa iti scoti o medie in al doilea ca media pe cele 2 semestre sa fie peste 5, altfel mergi la "olimpiadele" din toamna. Si daca ramai corigent la mai mult de 3 materii pe ambele semestre ramai repetent.

| TerosistJocker a răspuns:

Asculta un sfat de al cineva cu experienta laughing daca ai ramas corijent semestru asta trebuie semetru urmator daca i 4 la materie aia pe primul pe al daoilea semstru trebuie sa ai 6 ca sa ai media anuala 5 si u se va antampla nimic.desigur daca parinti tau nu ati fac nimic e bine ati urez succes pe semestru 2. Funda?

| Iannys a răspuns:

Pai daca ramai corigent semestrul asta la o materie si pe semestrul al II-lea iti iese media mai mare de 6 n'ai nici o problema.mai grav este daca ramai corigent si pe sem al II-lea pentru ca trebuie sa dau corigenta in vara.bafta sa nu ramai

| wwwAnonimawww a răspuns:

Daca semestrul acesta iti va iesi la ceva materie media 4. nu'i problema, dar va trebui semestrul viitor sa ai media 6 la acea materiebatting eyelashes! funditabatting eyelashes?:s

| CNEVA a răspuns:

Pai media anuala trebuie sa fie 5happy...adica daca ai in primul semetru 4, in al doilea trebuie 6 sau daca ai 3, in al doilea trebuie 7happy
Iti zic eu ca profesorul te va mai asculta daca esti in situatie de corigentahappy

| Paraschiv_Adrian_2000 a răspuns:

Am si eu o intrebare ce se intampla daca raman corigent in al 2 lea semestru