| anonim_4396 a întrebat:

Daca vreau sa mai invat o limba pe duolingo in afara de engleza, o pot face cumva in paralel? sau trebuie sa imi fac alt cont? Si mai stiti cumva alt program online de invatat limbi straine?

5 răspunsuri:
| GdX a răspuns:

Poti invata pana la 5 limbi. Ai optiunea de add course.

| AliLina2 a răspuns:

Salut,am avut și eu aplicatia pe mobil si nu cred ca poti învata doua limbi deodata.
Mai sunt și alte site-uri pe internet care te ajuta în acest domeniu, precum Livemocha și Busuu.
Mai repede iti recomand Busuu, e si mai usor de utilizat, gen Duolingo..Ai mai jos link catre busuu
https://www.busuu.com/#

| Laura78 a răspuns:

Poti maxim 5 limbi.

| Abigail19 a răspuns:

Buna am si eu aplicatia si poti invata mai multe limbi in paralel 2, 3 dar doar dupa ce ai terminat cursul de engleza deoarece celelte vor fi francez-englez de.ex.
Alte aplicatii gasesti pe magazin play cand cauti ce limba vrei sa inveti si gasesti acolo mai multe.

funda? laughing

| Dragosss0127 a răspuns:

In coltul din dreapta sus apare,,=" apesi acolo si dai,, adauga curs". Sper ca te-am ajutat xD.