| didi99 a întrebat:

Dati-mi si mie exemple de inversiune in propoziti, va roooog!

Răspuns Câştigător
| An0niiim a răspuns:

Veselul caine se rostogoleaste in iarba plina cu roua diminetii.[Veselul Caine=inversiune]
Caldurosul soare isi arata razele de la prima ora a diminetii.[Caldurosul soare=inversiune]
Micul copil plangea neincetat.[Miculcopil=inversiune]
Batranul autor a scris cele mai frumoase opere.[Batranul autor=inversiune]

Sper k te-am ajutaatbig grin
funda?puppy dog eyes

5 răspunsuri:
| Sp33dyt a răspuns:

Funda dau (eu ar trebui sa primesc ca ti-am dat un exemplu de inversiune nu? daca observi facand inversiunea am dat mai multa importanta fundei si nu faptul ca dau)

| An0niiim a răspuns:

Nu ai pentruu ce scumpaa:*

Mersii pentru funditabig hug

| DrA a răspuns:

Intuneric mandru " -> " mandrul intuneric "
" ochii sclipitori " -> " sclipitorii ochi "
fata frumoasa -> frumoasa fata
muntele falnic-> falnicul munta
frigul cumplit-> cumplitul frig

| Oprut_Sergiu_1996 a răspuns:

Nu stiu