| intrebareameacand a întrebat:

De ce credeți că nu există un program de educație pentru sănătate în școli?

2 răspunsuri:
| MistarGoGu a răspuns:

Pentru sanatate sau educatie sexuală? Ca asta este " acoperirea " sub Care unii mai pudici din sistemul de educatie sau Parlament cauta sa ascundă educația sexuală!
Da! Este importanta si partea sexuală, nutritie, igiena!
Vrei sa dea faliment producătorii de dulciuri, chips-uri, fast-food, shaormeriile? Dentistii care repara mii de măsele cariate de la tonele de dulciuri?
Nepasarea! Sa se indoape elevii fara educatie cu " gunoaie alimentare " ce le pasă!

| MistarGoGu a răspuns:

Ma mir ca au pus taxe pe gunoaiele alea de " sucuri "! Apa chioară cu tona de zahar si coloranti! Bucuria dentistilor si a celor care vand consumabile pentru testat glicemia *( diabetici )!