| Zanonimussss a întrebat:

De ce este numit Pamantul Planeta Verde?

11 răspunsuri:
| Chαяtreux a răspuns:

Probabil pentru ca este plin de plante si de viata thinking

| CristianMarius a răspuns:

Pentru ca are multa vegetatie

| educatie2021 a răspuns:

Este numit Planeta albastra big grin

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Stiam denumirea de,, planeta albastra,, pentru ca din spatiu predomina culoarea albastra, apele ocupand 2\3 din suprafata. Daca a fost supranumit si,, planeta verde,, nu poate fi decat din cauza ca, fata de alte planete are viata...

| Never4ever a răspuns:

Eu stiam ca se nueste planeta albastra pentru ca are multe ape.

| MadalinaaIoana a răspuns:

Pentru ca este sigura planteta in care este vegetatie ( copaci )

| LastNight1324235436 a răspuns:

Planeta verde? Eu stiam ca se numeste planeta albastra.Ma rog... poate s-a schimbat la culoare.O fi cameleonthinking

| Zanonimussss explică (pentru LastNight1324235436):

Uita-te si tu intr-o carte de clasa a 6-a de engleza sa vezi ce scrie... si nu o mai fa pe desteptul atata. tongue

| Chiorix a răspuns:

Poate Planeta albastră...

| Didii29 a răspuns:

Hehe. si eu imi fac acum tema aiablushing laughing

| UltraNATIV a răspuns:

E Planeta Albastra, dar poti sa-i zici si verde, probabil e singura planeta pe care creste cannabisu.

Întrebări recente