| AlexDorinel a întrebat:

De ce la părinții copiilor de la sat ii obliga pe cei mici sa muncească sau sa mearga la scoala (aia care au bani)? Nu vreau sa generalizez dar am văzut multe cazuri.

La oraș copiii fac ce vor și e mai bine. La oraș copiii ies în oraș, la piscina etc, dar la sat munca și scoala 24/7

32 răspunsuri:
| CodrutElian1990 a răspuns (pentru Feri5):

Sa stii ca site-ul corecteaza si gresit. Mie mi-a corectat "sa stii" in sa stii, pe cand dictionarul ortoepic si de punctuatie spune ca se scrie "sa stii".

| Feri5 a răspuns (pentru CodrutElian1990):

Dacă e singularul, atunci era "prost", dar e pluralul, pentru că-s mai mulți "proști"!