| chiftelutacrocanta a întrebat:

De ce unele femei continua sa locuiasca cu sotii lor chiar si dupa ce sunt injurate si batute? Acei barbati care isi injura de multe ori nevestele si isi bat de multe ori nevestele chiar merita atatea sanse din partea nevestelor lor?

13 răspunsuri:
| LoveSleep a răspuns:

O femeie care acceptă toate alea o face pentru că nu are altă alternativă. Din moment ce accepți să fii întreținută de el, să stai toată ziua să-i speli urmele de spermă de pe chiloții în care s-a terminat după ce i-a supt-o secretara, îi faci mâncare și ești doar un instrument de făcut copii, e cam greu să primești respect din partea lui.
Și nu mă înțelege greșit, un bărbat care lovește o femeie e un gunoi, dar când deții ceva, ești obișnuit să faci ce vrei cu lucrul acela.

| Divy a răspuns (pentru LoveSleep):

O femeie care face ce spui tu e cam rar să stea cu cineva care o bate

| LoveSleep a răspuns (pentru Divy):

Crezi tu. Sunt foarte multe cele care acceptă lucruri de genul doar pentru că nu ai încotro. Mai bine bătută de soț, decât de vânt, afară, în ploaie.
Era una și pe aici, pe site, cu o întrebare de genul.

| Divy a răspuns (pentru LoveSleep):

Fie cum crezi tu, dar și ele l-s început l-au iubit și au refuzat pe alții poate mai buni ca el.

| LoveSleep a răspuns (pentru Divy):

Nu am zis că nu a fost așa.
Nu mă refeream neapărat la faptul că au început prin a sta cu ei de dragul banilor, ci la faptul că au refuzat să-și facă o carieră și că s-au aruncat în acest numit pentru ele "dragoste". Și credeau că nimic rău nu se poate întâmpla.
Agresiunile din partea bărbaților, nu vin neapărat din frustrări sau pură prostie, cele mai multe dintre ele vin din gelozie.
Oricum, e un subiect prea amplu și prea mult de discutat pe aici.

| LoveSleep a răspuns (pentru LoveSleep):

Dacă lipsesc cuvinte, să știi că acolo a fost un că cat. La propriu și la figurat.
Și că autocorectorul e retard.

| Divy a răspuns (pentru LoveSleep):

laughing Chiar dacă te realizezi în carieră în privința studiilor nu îți garantează nimeni că vor ajunge pe postul dorit, dacă s-ar lua în considerare și părinții ar avea refugiu dar să nu uităm de fenomenalul caz Elodia laughing

| Mayhem666 a răspuns:

Acei barbati merita torturati, parerea mea.

| Divy a răspuns (pentru Mayhem666):

De ce crezi asta?

| Mayhem666 a răspuns (pentru Divy):

Daca ei isi bat nevestele, si ei trebuie batuti, daca e nevoie pot fi si torturati.

| Divy a răspuns (pentru Mayhem666):

Omule e părerea ta cum și femeile acelea sunt de părere că e bine să fie bătute sau se consideră neputincioase în a găsi o soluție de a căuta o scăpare. poate unele nici măcar nu vor laughing

| Florentina9210 a răspuns:

O fac deoarece nu au incotro. Ce femeie normala la cap, ar sta cu un bataus si cu un alcoolic.
La genul acesta de barbati, am vazut eu intr-un documentar pe TLC, cum femeile pe vremuri, le puneau in mancare arsenic. Si mi se pare normal.

| LexiEla a răspuns:

Iti spun din experienta mamei mele. Majoritatea stau si suporta din cauza ca au copii si nu vor sa ii lase