| TheBestLife a întrebat:

De ce nu iubim scoala?

Răspuns Câştigător
| anss23 a răspuns:

Bună întrebare, se ştie că majoritatea elevilor nu prea iubesc şcoala dar nimeni nu s-a întrebat de ce.Păi, în ziua de azi colegii pot fi foarte răutăcioşi, mai ales dacă eşti mai "diferit" te vor izola sau işi vor bătea joc de tine.Se ştie că în liceu se întâmplă cele mai multe "drame",adolescenţa e o perioadă grea în sine,cu toţii suntem într-o continuă schimbare,ne descoperim pe noi înşine. Dacă asociezi aceşti ani grei cu şcoala,cu toate temele pe care le primim,cu profesorii care par mai plictisiţi chiar decât noi,nu poate ieşi un lucru bun.
Eu cred,totuşi că aceşti ani ne maturizează cel mai mult, tocmai pentru că învăţăm să depăşim greutăţile, deci o perioadă necesară în viaţa fiecăruia. Încercă să te bucuri de aceşti ani, fii amabilă cu ceilalţi colegi, leagă cât mai multe prietenii.
Oricât de mult crezi că ai urâ şcoală îi vei duce dorul la sfârşit.happy

13 răspunsuri:
| Sunnyツ a răspuns:

Wai..eu cand zic ca imi este " dor " de scoala, ma refer la colegi, rasetele din ore, zgomotul din pauze, baiatul pe care-l plac...nici decum la materii sau profesori...

| TheBestLife explică (pentru Sunnyツ):

As dori sa ma gindesc si eu la asa ceva... da se intimpla cam rar (in cazul meu)

| Sunnyツ a răspuns (pentru TheBestLife):

In ce clasa esti?

| TheBestLife explică (pentru Sunnyツ):

| Sunnyツ a răspuns (pentru TheBestLife):

Si eu la fel, nu inteleg. De ce este scoala atat de rea pentru tine?

Răspuns utilizator avertizat
| xBya a răspuns:

Pentru ca e grele, tanti. La noi lenea e mare, dezinteresul de marimi hexagerate si di șe ne trebuie noua scoala? Astia au inventat`o doar ca sa ne tina hocupati. Pai ce smirghele meu?

| Maryuk해바라기 a răspuns:

Eu o iubesc! ar fi minunat daca as putea sa repet cei 4 ani de liceu. 4 ani plini de amintiri frumoase ^^

| TheBestLife explică (pentru Maryuk해바라기):

Mda... cred ca ai avut colegi buni simomente placute in acei ani, da eu m-am ales cu o profa cre ma ia peste picior la tot pasu` si colegi care se cred cine stie cine...

| Maryuk해바라기 a răspuns (pentru TheBestLife):

Stai linistit/a ..si eu am avut profesori rai..si eu am avut colegi cu fite. ..si cu toate astea ..cand o sa termini.o sa iti fie dor si de cei pe care nu ai suportai..si de profesori aia "rai"...

| RalucaH24 a răspuns:

Pentru ca unora le e foarte lene sa puna mana pe cartewinking.