| soffie a întrebat:

De ce Romania are o populatie in scadere numerica?

11 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Motivele sunt multe dar indiferent de motivaţie acesta este cursul în toată Europa. Populaţia îmbătrâneşte ( referitor la media de vârstă ).

| GeosBIOS a răspuns:

Deoarece sistemul in Romania este facut de asa natura ca ne castram singuri

| didiDia a răspuns (pentru GeosBIOS):

Bravo. Genial raspuns!

| ionif a răspuns:

Pentru ca pleaca in strainatate!

| AndressAndreea a răspuns:

Datorita atat natalitatii scazute si a mortalitatii ridicate, cat si datorita numarului foarte mare de emigranti.

| kraiova00 a răspuns:

Pentru ca romanii pleaca in alte tari la munca

| xandersx a răspuns:

Deoarece natalitatea este inferioara mortalitati.(mor mai multi oameni decat se nasc)

| REcall475 a răspuns:

Pentru ca natalitatea este mai mica decat mortiltatea, mor mai multi oameni decat se nasc, in ziua de azi cele mai multe familii au 1-2 copii si nu ca asta nu ar fi de ajuns dar si imigrantii sunt mai mult decat emigrantii, oamenii care vin la noi in tara sunt mai putini decat cei care pleaca

| Schian_Samuel_1998 a răspuns:

Pentru Ca Din an In An Plec Toti Mai Multi Tigani Si Romani In Strainatate...K NAu Locuri De Munca.De Asta... Funda:X

| didiDia a răspuns (pentru Schian_Samuel_1998):

Ce funda vrei, ma, cand tu nici sa scrii bine in limba romana nu stii? Si ce treaba am eu, romanca fiind cu tiganii? Da-i ****** de tigani. Aici vorbim despre romani. Sau esti si tu tigan?

| Schian_Samuel_1998 a răspuns (pentru didiDia):

Hahah dar poate oi fi tu ce sa scriu am zis adevaru si tu esti 100% tzigan