| Rox3tte a întrebat:

De ce unele persoane pot sa invete logic si altele numai mecanic?
Ce pot face acele persoane care invata mecanic, sa poata invata logic.

Răspuns Câştigător
| Ofiintă a răspuns:

Buna,
Trebuie sa intelegi contextul, eu nu as putea niciodata invata mecanic deoarece ma tampesc oarecum de cap, sa-mi ocup memoria creierului meu ( care si asa nu este foarte mare) cu o chestie pe care n-o pricep.
Intelegi?

1 răspuns:
| DANyi a răspuns:

Prin incercarea de a intelege contextul. Altfel nu e posibil.