| Gillian a întrebat:

Deci spunea asa la evaluare: "Redacteaza o compunere..., in care sa motivezi apartenenta la genul liric al poeziei...".
Pe mine ma intereseaza structura. Nu trebuia structurata cu "in primul rand", "in al doilea rand", nu? Eu nu am facut asa. Daca spunea sa argumentezi era asa, nu?
Mai spune acolo sa "respecti structura specifica tipului de compunere cerut". Care e structura?
Voi innebuni pana ne dau rezultatele. Asta ar putea fi singura si posibila greseala avuta si nu pot astepta. crying
Sunt disperata, pe bune.

6 răspunsuri:
| WangLouis a răspuns:

Stai linistita, depinde mult si de felul in care profesorii respectivi corecteaza. In plus gandesti bine, intr-adevar la argumentare folosesti inprimul rand dar motivare cam egal cu argumentare, dar stai linistita acum nu musai asa se face. Faci cum simti, important e fi sris ceva.

| Tudor123123 a răspuns:

1.Defintie
2.Ipoteza
3.Argumentul -1
-2
-3 (de obicei sunt2)
4.Concluzia

| Anooonimmm21 a răspuns:

Daca zici ca asta ar putea fi singura greseala, inseamna ca ai invatat. Dar cum sa nu stii structura compunerii? Nu v-a zis profesorul/profesoara la clasa cum se fac compunerile de genul?

| Gillian explică (pentru Anooonimmm21):

Mi-am constientizat greseala chiar in timp ce faceam compunerea, dar nu am mai "sters"/tăiat pentru ca mi-ar mai fi luat ceva timp si m-am gandit ca e bine si cum am facut eu. Regret acum. sad

| Anooonimmm21 a răspuns (pentru Gillian):

Nu mai ai de ce sa regreti, sunt multi in situatia ta..si eu am dat capacitatea saptamana asta, si regret si eu chestii.dar nu are rost sa ma stersez, ca oricum nu mai am ce face