| Astamikcuochiicaprui a întrebat:

Draga TPU, am o nelamurire sunt clasa a 7a si inca nu m-am hotarat la ce liceu sa dau. Nu prea ma pricep la aceste liceuri, adica nu stiu pe ce profil sa dau, nu prea inteleg cum stau lucrurile. Vreau sa mentionez ca media genera in clasa a 5 a a fost 9.96 si in a 6a la fel si in a 7a cred ca la fel o sa-mi iasa.Materiile care nu-mi plac:engleza, franceza si sportul.Chiar daca nu-mi plac, ma dascurc la ele, dar invat ma greu mai ales la franceza unde mi-a iesit mereu media anuala 9.50.Intrebarea initiala este la ce liceu as putea da, si sa-mi explicati cum este cu aceste liceuri adica profilul sau ce credeti ca ar mai trebui sa stiu despre aceste liceuri. Voi da vot tuturor+funda

3 răspunsuri:
| SummerSmile97 a răspuns:

Stai fara nici o grija! In clasa a VIII-a iti vor explica profesorii! Dar daca zici ca ai media asa de mare si nu iti place engleza, franceza si sportul ai putea sa optezi pentru un profil de mate-info simplu, stiinte sociale, filologie... Dar oricum nu trebuie sa iti faci griji de acum...Mai ai inca un semestru din clasa a VII-a si clasa a VIII-a. Adevarat ca si eu de anul trecut am inceput sa ma gandesc la liceu, la ce frofil sa dau si chestii dintrastea dar eu am norocul ca am o sora mai mare si ea mi-a explicat totul!winking

Sper ca te-am ajutat! happy

Raalucaa ^.^

| Bianca1001Bia a răspuns:

Pai gaseste un liceu mai exact un profil care se bazeaza pe materiile la care te pricepi cel mai bine cam peste tot se face engleza si franceza dar si sport du-te la mate info stiinte sociale stiinte naturale la filologie a 3 clasa unde se face italiana sau la un liceu bazat pe muzica desen. daca ai un anumit talent bafta fundabatting eyelashes big grin

| Buuff a răspuns:

Nu te duce pe uman pentru ca nu le ai cu romana laughing "liceuri"? rolling on the floor
du-te la mate info. Faci mate multa, putina romana.limbi straine mai putin ca la filologie. chimie si fizica mai faci la mate-info si bineinteles informatica[calculatoare].Dar iti zic sigur lasa romanalaughing