| andreea8556 a întrebat:

Dupa ce am mintit-o cum ar trebui sa-i recastig increderea mamei?

6 răspunsuri:
| 211wasgnij a răspuns:

1. Cere-ti iertare, cumpara-i o floare sau ceva simbolic: frumos si ieftin.
2. Spune-i ca o iubesti si ca iti pare rau.
3. Fa-i un serviciu: pregateste de una singura ceva de mancare, pregateste-i cafeaua/ceaiul asa cum ii place intr-o dimineata, aspira si da cu matura in toata casa.

| Stephisorrr a răspuns:

Buna,
in primul rand ar trebui sa iti ceri scuze de la ea si sa ii arati ca iti pare rau pentru ce ai facut si sa incerci sa ii explici de ce ai facut asta incat ea sa te inteleaga. Promite-i ca te vei schimba, sa nu se supere pe tine ca oricine mai greseste. Si sa te ti de promisiune :* succes.

| Klaoody15 a răspuns:

Salut! problema este cat de tare ai mintit'o. si in legatura cu ce! cu toate ca minciuna e minciuna! cel mai bine este sa fii sincera cu ea! sa o faci sa fie prietena ta. Mama ta niciodata nu iti va fi dusman tongue ea o sa iti fie alaturi la bine si la greu. doar esti puiul ei! nu'i asa? tongue happy... si acorda'i timp sa aiba incredere in tine. Si nu uita sa fii sincera cu ea. o sa vezi ca toate vor fi bine happy

| TeDy_5844 a răspuns:

Cereti scuze sad da, stiu poate o sa ti se para prostesc dar e cel mai bine si te va iubi mai mult pentru ca esti sincera happy

| ursnadrei a răspuns:

Nu o mai minti

| mariusgone a răspuns:

Dovedeste-i de 2-3 ori ca nu o mai minti.
Eu m-am facut muci in cateva nopti si urmatoarele 3 am fugit de acasa si nu am mai baut si nu am mai tras nimic si dupa...ma credea din nou ca nu mai fac prostii laughing! Oricum mamele sunt praf. Tot cu tatii faci treaba!