| DrMeow a întrebat:

E grea limba franceza in clasa a 6 a? Mentionez ca am inceput sa invat limba franceza din clasa a 5 a. Dau funda si vot.

14 răspunsuri:
| Turquoise a răspuns:

Buna,
Depinde de profesor.Eu am avut o profesoara care m'a facut sa urasc franceza, sa mi se para cea mai grea limba, sa nu inteleg nimic din ea(in toate clasele nu numai in clasa a 6a)
Succes! >big grin

| shtephie a răspuns:

Nu este grea, daca inveti si ai un profesor bun! Invat din a5-a. acum sunt a9-a :X Si este iubirea mea franceza:X Vreau sa fac facultatea de lb straine!

| Simona a răspuns:

Buna!
Poti sta linistit/a...nu e asa de greu.nu e mare diferenta de clasa a 5a
succes

| danaalexa a răspuns:

Nu e schimbare brusca o luati incetisor, nici nu vei observa, nu e cine stie ce dar e mai greu decat in a5a

| Alexandra_7209 a răspuns:

Daca ai un profesor/ o profesoara care stie sa explice si daca te straduiesti destul nu ti se va parea greu deloc.
bineinteles ca va fi ceva materie in plus fata de clasa a 5-a, dar cred ca te vei descurca bine.happy

| Slavian a răspuns:

Da, in clasa a 6-a e mult mai grea, din franceza se transforma in engleza. big grin

| Abcfunny a răspuns:

Eu eram [si sunt] bata la franceza, profa nu sa ocupat de noi. si mi s-a parut greu //acum depinde.

| flyleaf22 a răspuns:

Nu e grea franceza. Eu m-am trezit la liceu la clasa de franceza avansati fara sa fi facut nicio ora de franceza in generala. Am avut numai medii de 8. Deci, daca te concentrezi putin pe ce se face la clasa, prinzi repede.

| Sweety_3695 a răspuns:

Nu este grea. O sa mai inveti verbe noi, lucruri noi pe tot parcusul anului. Dar grea nu o sa fie:*

| DiamanteleSeSparg a răspuns:

Nu e foarte grea, stai linistita eu tot din a 5 a fac franceza.Important e sa fi atenta sa intelegi din clasahappy

| sweet23_4654 a răspuns:

Depinde de profesoara rolling eyesunele vor sa invatam mai mult decat trebuie sad
am fost in aceeasi situatie in clasa a 5 am facut primul an de franceza in timp ce ceilalti colegii stiau mult mai multe...si in a 6 am ajuns printre primii si am dat delf big grin si faceam dupa manuale aduse din franta. nu e greu deloc si e si frumos happy.

| sweet23_4654 a răspuns:

Nu big grin am fost in aceeasi situatie.in cls a 5 am facut primul an de franceza (mentionez ca sunt la colegiu). eu nu stiam nimic in franceza, in timp ce ceilalti colegi erau ff buni.Am invatat tot din caiet si am ajuns printre primii happy si ain a 6 am dat si delful big grin deci daca inveti ce iti preda e ff simplu oh go on
successs! :*

| Rubikon96 a răspuns:

Imi place limba franceza

| iulia_4194 a răspuns:

Este adevarat ca franceza este mai gra ca engelza, oricum ea este ffff simpla, eu fac franceza din clasa a3a si din primul an mi-am dat seama ca este usoara