| iSpoat a întrebat:

Era o zi de luni, adica azi. Eu si cu un coleg ne-am certat si ne-am cam luat la bataie. Doamna noasta diriginta ne-a zis ca ne scade nota la purtare, si ea de obicei reactioneaza altfel cand o zice "in gluma" pentru a ne speria. Dar acum chiar a zis-o serios. Dupa aceea ne-am impacat si am zis sa incercam sa gasim o scuze, ca sa scapam amandoi.

Sunt ingrijorat ca s-ar putea sa ne scada nota la purtare, si nu imi pasa de ala, imi pasa de mine.

Asa ca m-am gandit sa va intreb pe voi, ce scuze bune ati putea sa gasiti, cer seriozitate, dau funda etc...

Răspuns Câştigător
| anonymous00702 a răspuns:

Intr-o zi de marti, adica maine va duceti cu un buchet de flori si ii spuneti ca va pare rau.
Merge de fiecare data

1 răspuns:
| Balonaseplutitoare a răspuns:

II spuneti ca va pare rau si ca nu o sa se mai repete.
In plus acum pe sfarsit de an nu o sa va scada nota la purtare la noila scoala trebuia sa am 8 la purtare si am 10