| Sprike a întrebat:

Este adevarat ca la profilul "Stinte sociale" nu se va face incepand din clasa 11-a matematica?

Răspuns Câştigător
| LadyLilith a răspuns:

Se face o data pe saptamana. Nu se face dupa clasa 10-a chimie, fizica si biologie.

6 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

La stiinte sociale se face matematica pana la sfarsit dar mai putina.La filologie nu se mai face matematica deloc dintr-a 11.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU este adevărat!
La Filologie NU se mai face Matematică în clasele 11-12...

Vezi materiile & nr de ore la linkul :
http://www.tvrcs.ro/trunchi_comun.php

Toate cele bune.

| neutrino a răspuns:

Nici chiar asa, se face, dar putin.

| Zatharra a răspuns:

Da. La fel și la Filologie, pe lângă fizică, chimie și biologie.

| LadyLilith a răspuns (pentru Zatharra):

Matematica NU se scoate! Se vede ca nu sti. Dupa clasa a 10-a numai chimia, fizica si biologia e scos.

| Zatharra a răspuns (pentru LadyLilith):

Scuze, la Filologie se scoate.