| NeedHelp1 a întrebat:

Este permis să desenezi Svastica - semnul naziștilor?

Se pedepsește? Dacă da... În ce mod? Ce pot pați?

Am desenat semnul la liceu

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Puscarie depinde cat vrea magistratul.

| RoCkKiD a răspuns:

Inchisoare de la 3 luni la 3 ani dar fiind minor si la prima abatere nu o sa patesti nimic, poate o amenda ca ai desenat-o pe proprietate scolii.

Eu zic sa ai grija cu chestiile astea ca in momentul asta nu inchioarea ar fi problema ta cea mai mare, daca se face zarva in localitate din cauza asta in viitor o sa ai probleme de imagine, cine stie cand mai cresti ce pozitie vei dori sa ocupi, ar fi pacat sa nu poti din cauza unei prostii facute in liceu.

| Werrich a răspuns:

Svastica NU este semnul nazistilor, este cel mai sacru simbol al principalelor religii orientale: Jainism, Buddhism, Hinduism.
Din pacate din cauza lui Hitler acest semn a fost interzis in unele tari din Europa. Si da, se da amenda pentru distrugere. Pe ce l-ai desenat?

https://www.libertateapentrufemei.ro/......rice-54422