| anonim_4396 a întrebat:

Este vorba despre media la chimie. Pe primul semestru am media 5.
Pe semestrul 2 am luat un 4 si un 5. Imi iese 4.5 cu 5 de pe sem trecut imi iese 4.75.
Am ramas sau nu?
Se rotunjeste sau ramane asa?
Multumesc sad

7 răspunsuri:
| OrangeJuice a răspuns:

Media pe semestru se rotunjeste deci pe sem II nu ai 4.5, ci 5. Asta inseamna ca media anuala va fi 5 si nu ramai.

| Alissa11 a răspuns:

Ai media 5 si ai trecut clasa...yuuuuuuuupii

| Alexandro9050 a răspuns:

Cred ca asta inseamna corijenta

| wolder a răspuns (pentru Alexandro9050):

Cum adica am ramas corijenta?
Uita-te la raspunsurile de jos.
Se rotunjeste la 5 media pe semestru asta si imi iese 5.

| Alexandro9050 a răspuns (pentru wolder):

Imi amintesc ca la scoala mea, daca aveai 5 la ceva, trebuia sa vii in septembrie sa mai dai un test cred. nu mai tin bine minte

| Natiiiiiii a răspuns:

Acest 4,5 de pe sem 2 se rotunjeste la 5, iar media ta anuala la chimie e 5.
Adica 5 de pe primul sem si 5 de pe al 2-lea. deci nu ai ramas.

| Bogdan_Maxim_1998 a răspuns:

Ai ramas...