| Patricia07 a întrebat:

Este vreo facultate unde poți sa înveți chestii legate de medicina, dar nu sa ajung doctor. măcar pe ambulanță. Nu mai am când sa învăț pt medicina ca sa intru acolo fiindcă știu ca ii concurență mare și intri foarte greu. Dacă ma puteți ajuta, va rog

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Poţi face o Şcoală Postliceală de asistent generalist/asistent medicină generală - şcolarizare de 2-3 ani.
Sau poţi face o Facultate de Medicină, specializarea de asistent medicină generală - şcolarizare de 4 ani.

Toate cele bune!

1 răspuns:
| AnyMariiia a răspuns:

Ai putea sa faci o postliceala de asistent /asistent farmaceutic și sa o sa fi mereu pe lângă doctori happy