| SEBASTIANDER a întrebat:

Eu sunt portar la fotbal.Si cand scapa unu cu mine 1 vs 1, eu ce fac? ies la el si ma arunc ca sa de-a in mine? dar in cazul asta ma poate..dribla..Sa ma uit atent la minge unde se duce dupa ce suteaza el? Dar asa poate sa imi de-a gol foarte usor daca scapa cu mine 1vs1. Ce sa fac?

1 răspuns:
| CRISS69TM a răspuns:

Daca ai reflexe bune si viteza de reactie, urmareste doar mingea.si eu am fost portar pana aproape de republicani, la poli timisoara dar la 18 ani am avut un accident si trbuia sa ma las.eu aveam acest calitati si eram greu de invins.atentia si concntrarea mea erau numai la minge.nu la piciorul jucatorului, caci o mica fenta si te trimite in alta parte, chiar in situatie de unu la unu.nu te arunca niciodata inainte pentru ca asta urmareste cel care ataca, si nu te du decisiv decat daca esti convins ca ajungi.el este concentrat sa te facape tine, dar daca urmaresti mingea este greu sa te invinga.dar repet, reflexe bune si viteza de reactie.succes.