| ana20012001 a întrebat:

Examenele de diferenta pentru schimbarea profilului(in cazul meu, stiințe sociale(clasa a IX-a) > stiințe ale naturii(clasa a X-a) se dau din toata materia sau doar din cea nestudiata?
Daca ati dat diferente la biologie, chimie, fizica, mate sau info si va mai aduceti aminte ce capitole v.au picat/ce exercitii, va rog mult sa-mi scrieti.
P.S. Rog pe cei care nu sunt in cunostinta de cauza sa nu isi dea cu parerea!
Multumesc anticipat!

6 răspunsuri:
| missfatadelatara a răspuns:

No fain ce inteligentă ești.

Cum sa dai examen din ce nu ai învățat?

Normal ca dai din materiile de a 9a și testele le fac profii. Degeaba primești aici zeci de subiecte ca poate la profu ala nu-i trece prin cap sa te pună sa scrii prin ce se deosebesc moluștele de mamifere...

| ana20012001 explică (pentru missfatadelatara):

La clasele de real, facandu se mai multe ore pe saptamana la aceste materii, se studiaza mai mult. Eu am facut clasa a noua la uman si nu am facut toata materia, "inteligentule"/ " inteligento".

| missfatadelatara a răspuns (pentru ana20012001):

Maiestatea ta Inteligență supremă, nu știu la alte licee cum sunt, dar la mine profii predau și la real și la uman.

Chiar se întâmplase ca o prietena sa se mute intra 11a de la sociale la mate info și cum profii o cunoșteau, nu i-au dat teste decât din materia pe care o predare la ore la noi, nu la ceilalți.

| ana20012001 explică (pentru missfatadelatara):

Din ce oras esti?

| missfatadelatara a răspuns (pentru ana20012001):

Acum stau în București, dar de loc îs din Arad. Acolo am făcut liceul dacă asta vrei sa știi.

| Conii25 a răspuns:

Si eu m-am transferat, dar profilurile diferite de ale tale si am dat doar la module. Tu o sa dai la materiile care se fac la stiinte ale naturi si pe care tu nu le-ai facut la sociale