| Optyck48 a întrebat:

Exista internshipuri pentru un student masterand care vrea sa devina consilier scolar?

Nu prea vad o metoda prin care as face practica pentru a capata experienta pana nu am diploma de masterand in aceasta meserie dar vreau sa fac orice imi sta in putinta pe parcursul acestor 2 ani sa intru in domeniu si sa prind experienta. Ce pot face mai exact? Am cautat internship-uri pentru asa ceva in special dar nu prea exista informatii.

1 răspuns:
| Frank51 a răspuns:

Nu există astfel de internship uri din câte știu, trebuie să vorbești la școală ca să ocupi un post necalificat, șanse mari să meargă, dar probabil trebuie să îți depui un dosar în prealabil, cel mai bine vorbești cu totorele tău.