| yourangelanairam a întrebat:

Exista vreo diferenta dintre dragoste si sex?

Răspuns Câştigător
| Mihaitsa22 a răspuns:

Dupa parerea mea, sexul se refera doar la actul sexual in sine, adica la interactiunea dintre 2 persoane(si stii la ce ma refer)fara vreo implicare emotionala. A face dragoste e ceva profund, ceva ce te marcheaza, ceva ce faci cu cineva pe care iubesti sau fata de care simti o legatura puternica...si crede-ma, cand vei incerca ambele variante iti vei da u cel mai bine seama care e prima si cea mai mare diferenta!(emotia si exaltarea sufleteasca care te invaluie)Sper ca ti-am fost de folos:*

12 răspunsuri:
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

Dragoste. dragoste faci cu persoana pe care o iubesti, e mai mult decat un act sexual, e ceva mai profund.Sex e doar satisfacerea unor nevoi. Ceva mai tehnic vorba aia. Fara sentimente, asa ceva.

| mihaibrasov a răspuns:

Da. Dragostea e un sentiment, sexul e o traire instinctuala.

| sensesDelight a răspuns:

Da, și chiar una foarte mare. Te poți declara cu adevărat îndrăgostit abia după o perioadă foarte lungă. Însă sex poți să faci și-n prima zi în care cunoști pe cineva, după o beție cruntă. ^.^

| smaranditza a răspuns:

URIASA! diferenta dintre cer si mare, diferenta dintre a fi sau a nu fi, difrenta dintre zi si noapte...mai vrei?
dragostea e tandrete, respect, frumusete interioara, romantism, pe cand sexul este tot ceea ce tine de originile si apartenenta nostra la lumea animala! pur instinct! poate fi chiar urat, umilitor, degradant, dureros, etc

| Alien a răspuns:

Contextual nu exista diferente, depinde ceea ce simti pentru cealalta persoana!

| Bibu_2231 a răspuns:

Dragoste faci doar cu persoana iubita, alaturi de care ai intemeiat deja o relatie. Prin dragoste ne exteriorizam sentimentele pe care le simtim fata de o persoana, in schimb, sexul il poti face si cu un necunoscut, fara a simti ceva fata de el, ci doar atractie fizica. Prin sex ne exteriorizam dorinta carnala, implicandu-ne doar fizic, nu si sentimental.

Concluzia: sexul este trecator, dragostea eterna!

| Black a răspuns:

Simplu : Sex poti face cu oricine... Dragoste doar cu persoana pe care o iubesti tongue

| Oº°‘¨ ĺǾдNд ”¨‘°ºO a răspuns:

Doamneoh go onstraight face. Sunt atateaoh go on. A fost pusa de 10 ori inrebarea asta.

| UsSerName a răspuns:

Da, dragostea e ce faci cu iubita, sexu il faci cu alea de pe DN1hee hee

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Diferentele intre dragoste si sex exista doar daca vrei tu dar sexul e ceva pe in care nu pui pasiune... iar dragostea e ceva in care pui o pasiune extraordimara

| Rihanna a răspuns:

Normal. dragostea implica si sufletul, dragoste fac 2 oameni care au sentimente unul fata de celalalt.sexul e doar placere

| Gratzian a răspuns:

Sexul se limiteaza la 2, 3 pozitii, intr-un timp foarte scurt! Dragostea se face pe o perioada mai lunga de timp experimetand mai multe pozitii fara nici un fel de retinere. sexul se poate face cu oricine. sa faci dragoste trebuie sa fie persoana potrivita, cea aleasa de inima ta.