Întrebare recomandată | andreyy96 a întrebat:

Fiind in clasa a 12-a m-am hotarat sa dau la politehnica, transporturi, dar am o mica/mare problema, nu prea ma descurc la fizica.
Stiu ca trebuie sa invat mecanica si termodinamica, si as vrea sa-mi recomandati un site, daca exista, unde sunt explicate aceste lucruri, sau o modalitate cat mai putin costisitoare prin care sa pricep cat de cat.
Stiu c-o sa-mi trebuiasca si meditatii dar n-as vrea sa ma duc degeaba.

Răspuns Câştigător
| neutrino a răspuns:

Aceasta facultate este printre putinele facultati de profil mecanic care inca se mai cauta, dar, facuta la stat, este destul de grea.

9 răspunsuri:
| ombladon a răspuns:

"Fiind clasa a 12-a" Sa mori tu? Esti tu clasa a 12-a? Ai facut 12 ani de scoala degeaba, habar nu ai sa vorbesti.

| andreyy96 explică (pentru ombladon):

Bah esti prost? care-i greseala c-am spus "fiind" si nu " sunt", unii o ardeti mai mult decat prost...

| ombladon a răspuns (pentru andreyy96):

Proasta-i mamitica ta, ai scris ca tu esti clasa, nu ca esti in clasa respectiva...

| andreyy96 explică (pentru ombladon):

Si nici nu se subintelegea ca-i vorba de mine...

Sper ca acum esti multumit si poti citi intrebarea pentru a-mi formula un raspuns adecvat!

| neutrino a răspuns:

In asemenea conditii nu ai ce cauta la o aceasta facultate, unde fizica este materia de baza, impreuna cu matematica.

| andreyy96 explică (pentru neutrino):

Eu oricum acolo ma duc si fac pe dracu in patru sa invat, nu esti primul care-mi zice asta...
Pe viitor numai raspunde doar ca sa te aflii in treaba si da, la mate ma descurc...

| neutrino a răspuns (pentru andreyy96):

Din pacate pentru tine, eu stiu ceea ce vorbesc, fiind in tema. Oricum, eu ti-am raspuns politicos la o intrebare pe care tu ai pus-o, iar faptul ca raspunsul nu este pe placul tau nu-ti da dreptul de a fi marlan. O zi buna si-ti doresc succes!

| andreyy96 explică (pentru neutrino):

Nu-i vorba ca m-a deranjat raspunsu`, incerc sa ma duc undeva sa-mi placa ceea ce fac, nu sa fac o facultate doar sa fie facuta.
Stiu ca-i greu de aceea am si intrebat din timp, poate a mai fost careva in situatia asta.
In fine, ce-o vrea Dumnezeu...

| neutrino a răspuns (pentru andreyy96):

Aceasta facultate este printre putinele facultati de profil mecanic care inca se mai cauta, dar, facuta la stat, este destul de grea.

| Danişor a răspuns:

Ar merita sa te duci.Chiar daca o sa trebuiasca sa faci meditatii.