| anonim_4396 a întrebat:

(Funda la cele mai multe)Ce profesii poti avea daca faci profilul de matematica-informatica?

Răspuns Câştigător
| InvisibleTouch a răspuns:

Hello!

De la mate-info poti merge unde vrei! Chiar nu te restrictioneaza. Chestia e ca daca vrei sa urmezi o facultate pe profil uman dupa o sa-ti fie putin mai greu. Stiu o persoana care a terminat mate-info si dupa a mers la psihobig grin. A ales mate-info insa din acelasi motiv pe care ti l-am precizat mai sus, pentru ca nu iti restrictioneaza alegerile din viitor. Daca urmezi un profil uman, ai alegerile limitate in ceea ce priveste alegerea unei facultati, la mate-info este exact invers. Succes si gandeste-te bine la ce vei alege!

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Profilul de la liceu nu iti ofera o profesie ci doar iti deschide niste porti spre mai departe

| Cosmotel a răspuns:

Nici o profesie laughing
faci o facultate si apoi mai vorbim. cine te angajeaza doar cu diploma de bacalaureat? tongue
totusi ar fi indicat sa dai la mate-info pentru ca o sa ai mai multe optiuni din care poti sa alegi. cu filologia cercul e mai restrans.

| Anonima009 a răspuns (pentru Cosmotel):

Ma refeream si dupa facultatetongue

| kostyx a răspuns:

Fara facultate nici o profesie, decat daca esti foarte priceput in calculatoare si te angajeaja americanii. La noi trebuie sa mai faci ceva dupa: programator, automatica si calc, si din asea de prin domeniul ingineriei, iar daca esti priceput de acolo si iti dai interesul, prinzi un job bun cum a prins un var de-al meu... Se plimba prin toata lumea pe banii firmei, are un salariu serios care se ia la intrecere cu cele ale parlametarilor, si multe alte beneficii. O zi placuta