| Nestea5000 a întrebat:

Sunt in gimnaziu si deja m-am gandit cam ce as vrea sa fac mai departe. De mica mi-am dorit medicina, dar acum vreau sa fac liceul Pedagogic si sa fiu invatatoare. La scoala sunt foarte buna pe limbile straine ( engleza, franceza) si lb. Romana, biologie, iar de la anul voi incepe chimia. Cu fizica si matematica ma descurc putin mai greu, datorita faptului ca nu muncesc destul. Vreau sa va intreb : cum ar trebui sa procedez? Sa inavat mai mult si la mate si fizica, si sa o las mai moale cu limbile straine, avand in vedere ca mi-am propus ca, la vara sa invat chineza si spaniola.
Astept Raspunsuri. Va multumesc mult.

2 răspunsuri:
| Florentina9210 a răspuns:

Dai tu medicina pe pedagogic?

| Nestea5000 explică:

Aici sunt mai multe criterii dupa care ma orientez. Dar nu stiu pe ce materii sa ma axez in momentul de fata.