| MetaliferChietroicuStil a întrebat:

Hei! Am intrat la Facultatea de Istorie la buget şi am confirmat locul, dar în septembrie vreau să dau admiterea la UNATC (la Istorie am dat preventiv, în caz că nu intru).
Dacă intru la UNATC am să-mi retrag dosarul de la Istorie, evident. Întrebarea mea este: cei de la UNATC o să mă repartizeze automat pe locurile cu taxă dacă m-am înscris la buget la Istorie? Chiar dacă eu am de gând să-mi retrag dosarul de acolo?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

La UNATC poti intra si pe loc bugetat, bineinteles daca ai media necesara, deoarece n-ai facut alta facultate pe loc bugetat.