| anonim_4396 a întrebat:

Hei! Am nevoie de ajutor. Am de învățat un volum mare și mi-am dat seama că nu știu cum să învăț. Nu reușesc mai mult de 8-10 pagini pe zi, ceea ce e exagerat de puțin. Sunt persoane care învață 30-40 de pagini pe zi. Cum? Eu citesc jumate de pagină și apoi tot o repet până o știu perfect, mai e când încerc să le scriu din memorie. Pierd exagerat de mult timp.

9 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Citeste 40 de pagini de foarte multe ori fara sa te chinui sa retii.seara povesteste ce ai retinut si vezi daca merge asa

| Anamaria9916 a răspuns (pentru anonim_4396):

Așa faci tu? Îți funcționează? Sunt disperată? am sute de pagini de învățat în câteva zile. Sunt în prima mea sesiune.

| anonim_4396 explică (pentru Anamaria9916):

Pai acum depinde mult ce vrei sa inveti, in loc sa fi grabita sa prinzi pe nu stiu ce coleg care invata 40 de pagini pe zi, mai bine captiveaza-ti atentia si interesul ca si cum te-ai uita la un film documentar si vei retine doar din citit majoritatea lucrurilor. dupa o recapitulare si gata

Răspuns utilizator avertizat
| Aditu94 a răspuns:

Memo plus, parerea mea e sa nu inveti mecanic, ci sistematic....relaxeaza-ti mintea si goleste-o de gunoaie. apoi trateaza cartea ca pe o actiune vazuta la tv, ori in viata de zii cu zii