| BobitaDePiper a întrebat:

Hei.
Am o întrebare la voi.
Sunt in clasa a 9 a si m-a lăsat corigenta la bio ca eu chiuleam si profa a vrut sa-mi arate ea...
Pe primul semestru m-a lăsat si pe al doilea m-a încheiat cu 5, am rămas pe toamna. Si nu știu ce sa învăț, îmi puteți zice? Si dacă am rămas doar pe primul trebuie sa învăț materia de pe tot anul? Nu știu ca nu mi s-a mai întâmplat

7 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Pai daca doar pe primul semestru te-a lasat inseamna ca inveti materia de pe primul semestru.

| BobitaDePiper explică (pentru Bondarel99):

Ești sigura?

| LPCTSTR a răspuns (pentru BobitaDePiper):

Nu mai bine eşti pregătit ca să nu te trezeşti cu surprize?

| Bondarel99 a răspuns (pentru BobitaDePiper):

Teoretic da, dar nu poti sa stii ce pretentii are profesorul. Ti-am zis, citeste de 2 ori manualul si la examen o sa iti amintesti ceva, conteaza sa nu dai foaia goala si sa vada ca stii ceva. Si sub orice forma nu te certa cu profesorul.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Trebuie să înveți tot. straight face Să nu-mi spui că până acum, nu ai deschis deloc manualul. În 3-6 septembrie încep examenele de corigență...
Promite-i că nu mai absentezi în noul an școlar. Dar trebuie să te ții și de promisiune. happy

| LPCTSTR a răspuns:

Toată materia, dragul meu...
De la celulă şi problemele de genetică până la Diversitatea lumii vii, etc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bine ti-a facut. Inveti tot.